Dowiedz się więcej – Grywalizacja i Storytelling

➡️ Czym jest nauka oparta na grach?

Jest to środowisko, w którym zawartość gry i rozgrywka zwiększają zdobywanie wiedzy i umiejętności.

➡️ Czym jest grywalizacja?

Jest to zastosowanie mechanizmów gier (tych, które nas motywują) w środowiskach innych niż gry, aby uczynić je bardziej angażującymi. Mechanizmy gier są stosowane w środowisku, do którego zwykle nie należą, aby wywołać motywację i zaangażowanie.

➡️ Jakie są podstawowe elementy modelu grywalizacji?

🆙 DZIAŁANIE -> ZMIANA -> NAGRODA 🏆

➡️ Czym jest storytelling?

Jest to interaktywna sztuka używania słów i działań w celu ujawnienia elementów i obrazów opowieści, jednocześnie zachęcając wyobraźnię słuchacza.

Aby zapewnić, że doświadczenie edukacyjne jest nie tylko przyjemne, ale także istotne dla uczniów, techniki opowiadania historii powinny zostać włączone do internetowego pokoju ucieczki. Storytelling jest kluczową częścią grywalizacji, która tworzy bardziej angażujące i zapadające w pamięć treści, łącząc wszystkie części escape roomu w jedną płynną historię. Poniżej przedstawiono kilka elementów storytellingu, które pozwalają na stworzenie angażującego doświadczenia edukacyjnego:

1️⃣ Realistyczne historie

Uczeń może szybciej przyswajać wiedzę, zdobywać nowe umiejętności i postawy, gdy wprowadzony zostanie związek między treściami nauczania a rzeczywistymi kontekstami i postaciami.

2️⃣ Interakcja

Umożliwienie uczniowi podejmowania decyzji lub interakcji z postacią w inny sposób zanurza go w procesie uczenia się.

3️⃣ Wyzwania

Utrzymują zaangażowanie ucznia i intrygują go do kontynuowania kolejnych kroków poprzez rozwiązywanie określonych „problemów”. Należy jednak upewnić się, że wyzwania nie są zbyt łatwe lub zbyt trudne, aby uniknąć alienacji.

4️⃣ Połączenie

Łączenie rzeczywistych kontekstów, wyzwań, postaci i ich emocji/osiągnięć tworzy emocjonalną więź między uczniem a przyswajanymi treściami. Pomaga to nie tylko zapamiętać, ale także przypomnieć sobie kontekst zastosowania wiedzy.

5️⃣ Multimedia

Mieszanie mediów, takich jak filmy, obrazy, pliki audio, urozmaica uczniów i zapobiega znudzeniu, ponieważ istnieją różne sposoby, w jakie każdy uczeń najskuteczniej przyswaja informacje.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use that might be made of the information contained therein.

All rights reserved © Co Art Project 2021 – Powered by Innovation Hive | Designed by swipe up

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content