Vairāk par spēļošanu un stāstniecību

➡️ Kas ir uz spēlēm balstīta mācīšanās?

Tā ir vide, kurā spēles saturs un spēle uzlabo zināšanu un prasmju apguvi.

➡️ Kas ir spēļošana?

Tā ir spēļu pamatprincpu (to, kas mūs motivē) pielietošana vidēs, kas nav saistītas ar spēlēm, ar mērķi tās padarīt saistošākas. Spēļu principi tiek piemēroti videi, kurā tie parasti netiek izmantoti, lai veicinātu motivāciju un iesaistīšanos.

➡️ Kas ir spēļošanas pieejas galvenie elementi?

🆙 DARBĪBA -> IZMAIŅAS -> APBALVOJUMS 🏆

 

➡️ Kas ir stāstniecība?

Tā ir interaktīva māksla izmantot vārdus un darbības, lai atklātu stāsta tēlus un elementus, vienlaikus rosinot klausītāja iztēli.

Lai nodrošinātu, ka mācīšanās pieredze ir ne tikai patīkama, bet arī svarīga audzēkņiem, tiešsaistes bēgšanas istabā jāiekļauj stāstniecības metodes. Stāstu stāstīšana ir izšķiroša spēļošanas mācību sastāvdaļa, kas rada saistošāku un neaizmirstamāku saturu, savienojot visas izlaušanās istabas daļas vienā raitā stāstā. Vairāki stāstniecības elementi, kas ļauj radīt saistošu mācību pieredzi, ir šādi:

1️⃣ Reālistiski stāsti

Izglītojamais var ātrāk apgūt zināšanas, iegūt jaunas prasmes un attieksmes, ja tiek ieviesta saikne starp mācību saturu un reāliem kontekstiem un personāžiem.

2️⃣ Mijiedarbība

Ļaujot izglītojamajam pieņemt lēmumu par tēlu vai mijiedarboties ar to citos veidos, izglītojamais tiek iesaistīts mācību procesā.

3️⃣ Izaicinājumi

Viņi piesaista audzēkni un ieintriģē, lai turpinātu nākamos soļus, risinot noteiktas “problēmas”. Tomēr ir jāpārliecinās, ka izaicinājumi nav pārāk viegli vai pārāk grūti, lai izvairītos no motivācijas zuduma.

4️⃣ Saikne

Reālās dzīves kontekstu, izaicinājumu, varoņu un viņu emociju/sasniegumu miksēšana rada emocionālu saikni starp izglītojamo un iegūto saturu. Tas palīdz ne tikai iegaumēt, bet arī atcerēties zināšanu pielietošanas kontekstu.

5️⃣ Multivide

Multivides, piemēram, video, attēlu, audio failu, sajaukšana dažādo macīšanās pieredzi un novērš garlaicību, jo ir dažādi veidi, kā katrs apmācāmais visefektīvāk iegūst informāciju.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use that might be made of the information contained therein.

All rights reserved © Co Art Project 2021 – Powered by Innovation Hive | Designed by swipe up

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content