Mūsu CO-ART rezultātu izplatīšanas pasākumi

Mūsu projekta ietvaros katrs partneris savā valstī organizēja projekta rezultātu izplatīšanas pasākumu. Uz šo pasākumu tika aicināti dažādi cilvēki, kuri varētu būt ieinteresēti iepazīties ar mūsu projekta rezultātiem. Pasākumi bija konferences, kas daudzina projekta sasniegumus un dalās ar rezultātiem jaunatnes darbinieku, vadītāju, pasniedzēju, radošu profesionāļu un topošo uzņēmēju, NVO, kultūras nozares pārstāvju, kopienas un sabiedrisko pakalpojumu pārstāvju vidū.  

Zemāk jūs atradīsiet katras valsts konkrēto notikumu aprakstus. 

Francija: 

Pasākums Francijā notika 22. martā mutlimedia bibliotēkā Biaricā. Diena sākās ar pēcpusdienu, kurā tika izmēģinātas CO-ART tiešsaistes bēgšanas istabas. Dalībniekiem bija arī iespēja izmēģināt papildinātās realitātes mākslas izstādi, kas šim pasākumam tika organizēta pirmo reizi. Šī pasākuma mērķis bija parādīt CO-ART projekta rezultātus un plašāk apspriest digitālo inovāciju izpētes jēgu mākslas un kultūras nozarē, piemēram, informācijas rīkus, kas paredzēti māksliniekiem, kuri mācās, kā arī papildināto realitāti, mākslīgo intelektu vai NFT. Pēc testa sesijas ANTIC un LTTA dalībniece organizēja publisku prezentāciju, kas notika 2022. gada jūlijā Rīgā, Latvijā, par CO-ART e-mācību platformu un mācību programmu un to ietekmi. Pēc šīs prezentācijas notika konference par jauniem digitālo tehnoloģiju lietojumiem mākslas nozarē un mākslīgā intelekta un NFT ilgtspējīgas izmantošanas iespējām, kurā uzstājās 4 digitālās un kultūras nozares pārstāvji. Pēc tam diskusija turpinājās neformālākā formātā mākslas bārā, kur ANTIC pasākuma noslēgumā rīkoja kokteiļu ballīti. Pasākumu apmeklēja 36 dalībnieki. 

Polija: 

Pasākums Polijā notika 31. martā, un tā mērķis bija iepazīstināt ar projekta rezultātiem. Pasākumā piedalījās 30 cilvēki no Polijas lauku apvidiem, īpaši no tās pilsētas apkārtnes, kurā atrodas Polijas partnerorganizācija Idea4Life. 

Pasākums notika kopienas centrā, kas atrodas Čenstohovā. Pasākums sākās ar īsu projekta ievadu, izceļot tā mērķus un mērķus. Viņiem tika prezentēti visi projekta rezultāti, bet pēc tam dalībnieki tika sadalīti mazās grupās, un viņiem tika dota iespēja iepazīties ar projekta komandas izstrādātajām tiešsaistes izlaušanās istabām. 

Pēc tiešsaistes izlaušanās istabu piedzīvošanas dalībnieki iesaistījās diskusijā par prasmēm, izaicinājumiem un zināšanām, ko šīs tās piedāvā. Viņi dalījās savā pieredzē un atziņās savā starpā un ar organizācijas pārstāvjiem, definējot prasmes un iemaņas, ko plāno iegūt, pateicoties šiem rīkiem. 

Pasākums noslēdzās ar atsauksmju sesiju, kurā dalībnieki izteica savus viedokļus un ieteikumus par projektu. Viņi apgalvoja, ka projektā ir novatoriska pieeja neformālajai izglītībai, tiešsaistes izlaušanās istabu iekļaujošā daba un iespēja jautrā un saistošā veidā apgūt jaunas prasmes. 

Spānija:  

Pasākums Spānijā notika 31. martā Colegio Montessori, Saragosā. 

Mērķa grupas, piemēram, jaunie mākslas studenti, jaunatnes darbinieki un ārštata pasniedzēji, apmeklēja pasākumu, kurā tika apspriestas digitālās prasmes un 21. gadsimta caurviju prasmes. Šīs prasmes tika pielāgotas mākslinieciskajai tēmai, izplatot CO-ART projektu un tā izlaušanās istabas.  

Lai vairotu radošuma noskaņu, pasākuma noslēgumā uzstājās daži no jaunajiem māksliniekiem. 

Grieķija: 

Pavairošanas pasākums Grieķijā notika 24. martā Tesālijas Universitātes telpās Larisas pilsētā.   

Tajā piedalījās 30 mākslas un uzņēmējdarbības studenti, kā arī jaunatnes darbinieki, profesori un pasniedzēji.   

Tika sniegta ievadprezentācija par CO-ART projektu, kurā tika izskaidrots viss materiālu veidošanas process un sniegts pirmais ieskats interaktīvajās tiešsaistes glābšanās istabās. Pasākums turpinājās ar 24 tiešsaistes eskeipa istabu praktisku izmēģinājumu, ko veica dalībnieki. Universitāte nodrošināja datorklasi, un dalībniekiem bija iespēja izmēģināt, novērtēt un “izbēgt” no izveidotajām Glābšanās istabām.   

Pēc tam sekoja diskusija, kurā dalībnieki dalījās savos komentāros, novērojumos un ieteikumos. Kopumā tika saņemta pozitīva atsauksme, raksturojot tiešsaistes Escape istabas kā interesantas un radošas un uzskatot tās par veiksmīgu mācību metodi. 

Kipra: 

SYNTHESIS organizētajā pasākumā bija iespēja prezentēt galvenos projekta rezultātus un izskaidrot to pievienoto vērtību, kā arī mērķus. Liels uzsvars tika likts uz tiešsaistes izlaušanās istabām, kurās studenti tika aicināti reģistrēties un pasākuma laikā izmēģināt vairākus no izaicinājumiem. Mērķa grupa bija augstskolu studenti ar interesi par mākslas uzņēmējdarbību un arī uzņēmējdarbību kopumā.  

Vispārējās atsauksmes bija ļoti pozitīvas, jo studenti uzsvēra ieguvumus, ko sniedz spēļu metožu ieviešana mācībās un neformālajā izglītībā. Turklāt skolēni novērtēja to, ka viņiem bija iespēja mācīties savā tempā, telpā un laikā. Diskusijā skolēni arī izteica interesi par turpmākajām darbnīcām par to, kā ilgtspējīgu mākslu var realizēt ikdienā un vai ilgtspējīgums veicina vai kavē mākslas uzņēmēju centienus. 

Pasākumā piedalījās 40 dalībnieki un 10 starptautiski dalībniekiem. Tomēr, organizācijai nebija dalībnieku piekrišanas tiešraides straumēšanai, tāpēc tika sagatavots īss, bet iespaidīgs video par pasākumu, lai popularizētu to sociālajos medijos. (https://www.facebook.com/synthesis.cyprus/videos/669357148293548) 

Latvija:

16 martā LKA Nacionālās Kino skolas telpās norisinājās praktiskā darbnīca “Spēļošana un digitālie mācību rīki radošajām industrijām”. Tās galvenais mērķis bija iepazīstināt jauniešus un NVO pārstāvjus ar tiešsaistes izlaušanās istabu konceptu, kā arī spēļošanas pozitīvo ietekmi mācību procesā. Pauls Siliņš no Riga TechGirls sniedza īsu prezentāciju par digitālajiem rīkiem radošajās industrijās, un noslēgumā dalībnieki iesaistījās diskusijā, lai runātu par tehnoloģiju tendencēm un attīstību radošajās industrijās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content