Iepazīsimies ar tiešsaistes izlaušanās istabām tuvāk!

Kas ir tiešsaistes izlaušanās istaba?

Tā ir spēle, kurā spēlētājiem jāizlaužas no digitālā ieslodzījuma, atrodot pavedienus un risinot virkni izaicinājumu, lai istabu “atslēgtu” vaļā.

Tās pamatā ir uz mācību forma, kas balstās uz problēmu risināšanu – mācīšanās uzdevumi tiek sasniegti saistoša scenārija vai tēmas kontekstā. Tā ir īpaši efektīva, jo to var pielāgot jebkuram mācību priekšmetam.

Kā izveidot savas izlaušanās istabas? – soli pa solim Veidojot digitālo izlaušanās istabu, ir jāievēro loģiska secība, atbildot uz trim galvenajiem jautājumiem – “kāpēc?”, “kas?” un “kādā veidā?”. Tas ļauj dizainerim radīt jēgpilnu pieredzi cilvēkiem, sekojot katram trīs posmu solim, ko attēlo jautājumi. Uzdodot jautājumu “kāpēc?”, tiks nodrošināts, ka mācību mērķi un paredzamie mācību rezultāti ir pareizi iestatīti, lai izlaušanās istaba kļūtu ne tikai par jautru spēli, bet arī par jēgpilnu mācību pieredzi. Jautājuma “kas?” uzdošana ļaus precizēt tēmas un konkrētas zināšanas, kas nepieciešamas, lai apmācāmais gūtu panākumus mācību pieredzē. Lai mācību saturs būtu izglītojamiem atbilstošs, ir nepieciešams skaidrs sižets. Nosakot veidus “kā?” tiks nodrošināts, ka mācīšanās pieredze ir labi strukturēta, viegli izsekojama un tādā secībā kā reālās dzīves izlaušanās istabās. Šī ir galvenā tehniskā projekta fāze, kas nodrošina iespēju spēlēt. Būtiski, ka tas ietver testēšanu kā nepieciešamo digitālās izlaušanās elementu istabas kvalitātes nodrošināšanai.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use that might be made of the information contained therein.

All rights reserved © Co Art Project 2021 – Powered by Innovation Hive | Designed by swipe up

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content